25 września seniorzy zainicjowali działalność Kawiarenki, której pomysł powstał na warsztatach 50+ Kultura prowadzonych w Centrum Kultury.

W dniu otwarcia Kawiarenka przeżyła prawdziwy szturm - ilość gości była bardzo duża, a wszyscy z uśmiechem smakowali pysznych ciast autorstwa pani Elżbiety Kurkiewicz (sernik), Zofii Natkaniec (wuzetka), Danuty Gąsiorek (babka i babeczki) oraz Zdzisławy Nowak (grysikowiec i tort czekoladowy). Sądząc po zainteresowaniu w dniu otwarcia, inicjatywa seniorów to trafiony pomysł, który  sprawdzi się w sobotnie popołudnia od 17.00 do 21.00. W ramach działalności Kawiarenki i przy wsparciu instruktorów MGCK w najbliższym czasie odbędą się również ciekawe zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Trzeba oczywiście podkreślić, że otwarcie Kawiarenki było możliwe dzięki Fundacji WyspArt i programowi FIO. Panie Elżbieta Strona, Ewa Ślusarska i Danuta Kulik odbyły cykl szkoleń z pisania i rozliczania projektów. Dzięki temu, działając w imieniu wszystkich seniorów, otrzymały 1000,00 zł na wyposażenie- talerzyki, filiżanki itp.Resztę kosztów pokryło Centrum Kultury.