W piękną słoneczną niedzielę 5 września na Orliku przy stadionie LKS Słomniczanka Słomniki odbyło się kolejne turniejowe spotkanie w ramach Sportowego Wyzwania Internack. Tym razem turnieje zorganizowaliśmy z myślą o dzieciach w kategorii wiekowej Żak.

Mecze piłkarskie odbywały się na dwóch wyznaczonych placach gry. Cel był jasny i klarowny - dzieci miały zagrać możliwie najwięcej spotkań piłkarskich, w których wynik nie miał znaczenia. Liczyły się tylko piękna gra i radość z niej płynąca. Gospodarze wystawili dwie drużyny, gościliśmy ponadto drużyny z: Iwanowickiej Akademii Futbolu, LKS Niedźwiedź oraz z Juvenii Prandocin. Lokalne drużyny oraz ich opiekunowie stworzyli sielską przystań zdrowej, sportowej rywalizacji. Piękne bramki, indywidualne popisy techniczne, dryblingi i do tego nieustający doping rodziców.

Czystą przyjemnością jest uczestniczenie, jak i organizowanie tego typu wydarzeń. Rok szkolny zainaugurowany z tak wyraźnym piłkarskim akcentem pozostanie zapewne w pamięci na długo. Całe wydarzenie zwieńczono wręczeniem pamiątkowych medali, pysznymi przekąskami od sponsora oraz wspólnym zdjęciem. Sportowe wyzwanie trwa, a jego kolejne akcenty już 12 września podczas Turnieju Oldbojów.