Turniej został rozegrany na boisku Orlik przy LKS Słomniczanka Słomniki 12 września. Zawody odbywały się w zgodnie z przepisami IFAB, z uwzględnieniem realów pola gry piłki nożnej sześcioosobowej.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy w wieku 35+ - było to niezwykle ciekawe zobaczyć jak sportowemu wyzwaniu podołają zawodnicy, którzy przygodę z piłka ligową mają już za sobą. Trzeba przyznać, że rywalizacja przypominała grę dużo młodszych zawodników. Zmiany hokejowe powodowały, że na placu gry znajdowali się ciągle wypoczęci zawodnicy, a to przekładało się na tempo prowadzenia akcji i atrakcyjność rozgrywki - padło mnóstwo pięknych bramek. Umiejętności techniczne, szczególnie u najstarszych zawodników urodzonych w latach 60-tych, imponowały i często zaskakiwały. Zaproszone drużyny z Gołczy i z Krakowa (Strzelcy Kraków) musiały jednak uznać wyższość gospodarzy, która to została zaprezentowana w niezwykłych okolicznościach. O dramaturgii ostatniego meczu świadczy fakt, iż decydująca bramka padła tuż przed ostatecznym gwizdkiem sędziego.

Zawodnikami, którzy szczególnie wyróżnili się w czasie turnieju byli: najlepszy strzelec grający z 10 na plecach, zdobywca 10 bramek Grzegorz Czarny i najlepszy bramkarz Rober Basta - obaj reprezentanci gospodarzy. Nagroda najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jacka Stawiarskiego ze Strzelców Kraków.

Tych parę godzin piłkarskich zmagań w przemiłej atmosferze udowodniło, że piłka nożna w Słomnikach jest wciąż sportem numerem jeden. Długie rozmowy i analizy po turnieju pokazują, że pasja, którą wcześniej obserwowaliśmy w turniejach młodszych dzieci nie znika - ona ewoluuje czasem się chowa za szarą rzeczywistością, ale wystarczy tylko odpowiednio rzucone wyzwanie.

Turniej oldbojów był ostatnią inicjatywa organizowaną przez Centrum Kultury i halę sportową w Słomnikach w ramach Sportowego Wyzwania Intersnack. Koordynatorem całego przedsięwzięcia z ramienia MGCK był Kierownik hali sportowej, pan Tomasz Durbas.