Seniorzy uczestniczący w projekcie 50+ Kultura odwiedzili Warszawę. Nie w celu zwiedzenia miasta, ale wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie – Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Seniorów „Teraz my”. Przegląd ten, organizowany po raz XIII przez Dom Kultury Włochy, gromadzi co roku instrumentalistów, aktorów, tancerzy i wokalistów z terenu całej Polski.

Przesłuchania grup i solistów trwały trzy dni – naszym seniorom wyznaczony został termin 14 listopada, dlatego w sobotni poranek wyruszyli do Warszawy. W pierwszej kolejności przedstawili spektakl skierowany do najmłodszych pod tytułem „Kopciuszek”, a następnie zaprezentowali się w repertuarze wokalnym. Oba występy były dużym przeżyciem i niemałym wyzwaniem, jednak z tej próby seniorzy wyszli zwycięsko. Przegląd był również doskonałą okazją do spotkania ciekawych ludzi i poznania innych seniorów zajmujących się twórczością artystyczną, zrzeszonych przy domach kultury czy uniwersytetach III wieku. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięły udział aż 192 prezentacje, w sumie 1732 osoby z różnych zakątków naszego kraju.

Choć seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności w sobotni wieczór zostali w Warszawie do niedzieli, aby zwiedzić najciekawsze zabytki naszej stolicy.

Organizacja wyjazdu seniorów do Warszawy była możliwa dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska. Nasz region – nasza szansa”.