Wykłady z literatury będą poświęcone zarówno gatunkom literackim, jak i wybranym pozycjom z literatury współczesnej. Ponadto będziemy spotykać się z autorami książek na wieczorach autorskich. Ważnym głosem są propozycje i wybory czytelnicze naszych Słuchaczek i Słuchaczy. Powoli zbudujemy również naszą uniwersytecka półkę z książkami - „Przeczytaj i odłóż”. Wykłady odbywają się w poniedziałki o 17.00 w sali Muzeum Ziemi Słomnickiej, naprzemiennie z wykładami z innych dziedzin nauki.

Nie wszędzie możemy dotrzeć sami, dlatego zapraszamy podróżników na prelekcje o ciekawych miejscach, ludziach, krajobrazach, zwyczajach i smakach. Współpracujemy z podróżnikami należącymi do Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz z Akademią Podróżowania Trzy Żywioły.

Wykłady odbywają się w poniedziałki o 17.00 w sali Muzeum Ziemi Słomnickiej, naprzemiennie z wykładami z innych dziedzin nauki.

 

 

Historia sztuki to cykl wykładów - swoista wędrówka przez style, epoki i wielkich twórców, bogato ilustrowana. Cały cykl poświęcony jest poznaniu i zrozumieniu języka sztuki. Wykłady prowadzi w sposób pasjonujący o. Eugeniusz Grzywacz - pijar, historyk sztuki, dyrektor Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie.

Wykłady odbywają się w poniedziałki o 17.00 w sali Muzeum Ziemi Słomnickiej, naprzemiennie z wykładami z innych dziedzin nauki.

Chcemy poznać historię naszej ziemi, tym bardziej, że jest ciekawa: tutaj od czasów średniowiecza było centrum naszej cywilizacji i kultury. Mamy na to dowody materialne i źródła pisane. Niezwykle ciekawa jest też historia najnowsza- okres walk o niepodległość. Wykłady z historii regionu prowadzi Alicja Biczysko, absolwentka studiów podyplomowych z historii na UJ. Wykłady odbywają się w poniedziałki o 17.00 w sali Muzeum Ziemi Słomnickiej, naprzemiennie z wykładami z innych dziedzin nauki.