W 2014 roku Towarzystwo Kulturalno-Sportowe we współpracy z Centrum Kultury zorganizowało projekt, który miał na celu organizację cyklu bezpłatnych warsztatów plastycznych skierowanych do wszystkich mieszkańców gminy Słomniki chcących realizować swoje twórcze pasje i poszerzać swoje zainteresowania.

40 uczestników warsztatów poznawało historię i tradycję witrażu zwiedzając Muzeum Witrażu w Krakowie oraz tajniki malowania na szkle w pracowni Państwa Starzec w Jordanowie. Następnie, po zdobyciu podstawowej wiedzy i malarskich inspiracji, mieli możliwość przygotowania własnych projektów w czasie warsztatów przygotowanych przez panią Zuzannę Michalską. Projekt zakończyliśmy wystawą prac zorganizowaną w czerwcu 2014 roku w Muzeum Ziemi Słomnickiej.

Odzew na warsztaty malowania na szkle przerósł nasze oczekiwania. Frekwencja na warsztatach oraz wystawie kończącej projekt była zaskakująco wysoka. Z tego powodu wiosną 2015 roku ponownie przeprowadziliśmy projekt bezpłatnych warsztatów zdobienia szkła, w ramach którego udało się zgromadzić liczne grupy – w sumie 35 osób. Projekt, podobnie jak w roku poprzednim, zakończyliśmy otwartą wystawą prac w Muzeum Ziemi Słomnickiej.