Po raz dwudziesty szósty odbył się w Słomnikach Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze nasi stanowili część sztabu zarejestrowanego przy Nowohuckim Centrum Kultury, a wszystkie działania koordynowała Paulina Piwek oraz Monika Jaworska. Zbieraliśmy pieniądze do puszek pod kościołem w Słomnikach, w Prandocinie i Niedźwiedziu. Do południa na hali sportowej odbył się turniej piłkarski „orlików”, a dzielni zawodnicy wspierani przez rodziców robili wszystko, aby puszki się zapełniły. To zasługa głównie trenera Kamila Łakomego, którego podopieczni oraz zaprzyjaźnione drużyny dołożyli do idei WOŚP zapał i wielkie serce.

O godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Słomnikach orkiestra „Echo” dała sygnał do rozpoczęcia Finału. Starsi stażem i młodzi orkiestranci pod batutą kapelmistrza Krystiana Klimczyka dali piękny popis swoich umiejętności, nagrodzony zasłużonymi brawami. Dzieci z Przedszkola „Origo” zaprezentowały jasełka- urocze, pięknie zaśpiewane i zagrane. Piękny taneczny show przygotowało Samorządowe Przedszkole ze Słomnik. Harcerze z Waganowic pokazali nam kilka swoich piosenek i zabaw muzycznych. Grupy taneczne dzieci i młodzieży z MGCK wzbudziły gorący aplauz. Bo widownia była wypełniona po brzegi, głównie przez rodziny z dziećmi, które do końca towarzyszyły wszystkim występom.

Podczas licytacji przyjaciele WOŚP wykazali się hojnością i kolejne przedmioty znajdowały naprawdę wysokie ceny. Zdarzało się, że ofiarowano coś ponad wylicytowaną sumę, a nawet po wylicytowaniu przedmiot oddawano do powtórnej licytacji, aby tylko wesprzeć cel zbiórki. Wielokrotnie słychać było: robimy to dla dzieci- swoich i tych chorych. W rezultacie padł rekord- licytacja przyniosła ponad 5700,00 zł. Ogólnie zebrano ponad 21 tysięcy złotych.

Na koniec dla wszystkich zagrał zespół The Once Band i Przyjaciele- czyli wokalistki Centrum Kultury i po raz kolejny okazało się, że nie ma to jak dobry rock z lat 80. i 90.

Wszystkim darczyńcom, licytującym, wolontariuszom oraz małym i dużym artystom należą się słowa uznania.