Pomimo niesprzyjającej pogodowej aury udało nam się zorganizować intensywne rozgrywki piłkarskie. Zawodnicy i zawodniczki z roczników 2012 oraz 2013 spędzili na dwóch boiskach łącznie ponad 6 godzin (system mecz + rewanż). Rano w kategorii żaków rywalizowały ze sobą cztery drużyny: Akademia Sportu Słomniki, Iwanowicka Akademia Futbolu, Akademia Piłkarska Proszowianka oraz Juvenia Prandocin. W drugiej części dnia w kategorii orlików swoje mecze rozgrywały: Akademia Sportu Słomniki, Iwanowicka Akademia Futbolu oraz Akademia Piłkarska Proszowianka. Cel rozgrywek był jasny: podjęcie wyzwania rzuconego przez Intersnack polegającego na aktywnym wypoczynku dzieci oraz wspólne spędzenie czasu na turnieju.

Mimo, iż były to zawody, nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej, a każdy zawodnik opuścił boisko z pamiątkowym medalem oraz smakołykami od sponsora. Pomiędzy rozgrywanymi meczami wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z szerokiego wachlarza przekąsek ufundowanych przez firmę Intersnack Poland.

Dużą atrakcją dla małych zawodników były poza samymi meczami trzy konkurencje zorganizowane przez Akademię Sportu oraz Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Sportu. Były to: pomiar siły strzału (mierzony w km/h), próba celności (strzały do specjalnej tarczy z punktami) oraz próba szybkości z piłką (mierzona profesjonalnymi fotokomórkami). Należy tu dodać, że była to również nie mała gratka dla gotowych do sportowej rywalizacji rodziców.

Niewątpliwie nie była to zwyczajna sobota wakacji. Rodzice i trenerzy poświęcili swój czas a dzieci odwdzięczyły się zaangażowaniem i olbrzymią pasją. Pasją sportu, który sprawia, że czujemy się lepiej, dużo lepiej. Kolejne wyzwanie już wkrótce, bo 14 sierpnia - na gościnnym obiekcie LKS Słomniczanki Słomniki zmierzą się w swoim turnieju trampkarze.