Tegoroczny bieg Intersnack czyli V Bieg Niepodległości już za nami. 3 października kompleks leśny Polanowice - Goszcza zamienił się w trasę biegową. Wyborna pogoda zgromadziła na polanie startowej liczne grono biegaczy i kibiców.

Sezon biegowy mocno się komplikował ostatnimi miesiącami (z wiadomych względów). Mnóstwo imprez przekładano, terminy się nakładały demolując kalendarze nie jednego amatora sportu. Ostatecznie, święto odzyskania niepodległości uczciliśmy trochę wcześniej bo już na początku października ale zrobiliśmy to jak należy z flagą biało-czerwoną nad głowami, hymnem przed startem i całą masą pozytywnego patriotycznego nastawiania. O dobre humory zadbał  Intersnack czyli główny partner biegu, który przygotował dla wszystkich uczestników bogate pakiety startowe. Nad bezpieczeństwem czuwały jednostki OSP z Niedźwiedzia, Trątnowic i Waganowic oraz grono wolontariuszy ze szkoły z Waganowic.

Sportowa rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, zawodnicy zmęczeni jedenastokilometrową przełajową trasą wracali uśmiechnięci i zadowoleni, zachwalając uroki wczesno-jesiennej aury.

Podium klasyfikacji open kobiet przedstawiało się następująco:

  1. Magdalena Bochenek z czasem 55:26,
  2. Paulina Strusińska 01:03:42,
  3. Agata Gądek 01:06:57.

W klasyfikacji open panów:

  1. Grzegorz Czarnecki i Marcin Baniak (taki sam czas) 50:28,
  2. Tomasz Domagała 52:02.

W imieniu pracowników Miejsko-Gminnego Centrum Kultury, wolontariuszy Towarzystwa Kulturalno-Sportowego pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w organizacji kolejnej edycji tego ważnego dla nas biegu. Wszystkim biegaczom pragniemy pogratulować uczestnictwa i zaprosić na kolejne zmagania, które będziemy przygotowywać.    

Poniżej udostępniamy materiały do pobrania:

Linki do wyników: https://drive.google.com/file/d/10PnDSeY8ByY1xObQqg3pre3gvx3_I-IR/view?fbclid=IwAR2xc7YT9CNn30Y8krxisQ417NAq2zba9KFtyxyr3ShTzxPjHA4nE1u-CFc

 

Linki do zdjęć.

https://mega.nz/folder/wKZCXRoT#WAr2wZEj15Py33fD-pi8Yg by Sebastian Łętocha

https://drive.google.com/drive/folders/13w001XQ_YeYiHSkv2LuSUvvX2x9ZoGvD?fbclid=IwAR2XLZ5He8m_2tQCn-9-xLVZ69Yr4NhjTpfzVvCbY1EULYm_XtiiniJ68o4 by MGCK