Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w Słomnikach tradycyjnie - pochodem, który przeszedł ulicami naszego miasta w stronę Kościoła Parafialnego w Słomnikach. Tuż po zakończeniu uroczystej mszy św. poczty sztandarowe oraz liczne delegacje z kwiatami udały się pod obelisk upamiętniający słomniczan, którzy zginęli w walkach o niepodległość w latach 1918-1920.

8 września kolorowym korowodem społeczność wsi Waganowice, wraz z 16 reprezentacjami wsi z całej naszej gminy, zainaugurowała tegoroczne, gminne obchody święta plonów. Uroczystości rozpoczęto na placu przy remizie OSP polową mszą świętą odprawioną przez proboszcza Bronisława Pitułę w intencji rolników.

24 sierpnia 2019 w parku przy ulicy Wolności na dzieci i młodzież czekały różnorodne atrakcje: wesołe miasteczko, pokazy rowerowych umiejętności Piotra Bielaka, festiwal kolorów, ekologiczne w przesłaniu przedstawienie teatru Kultureska oraz słodkie zabawy i animacje w ramach Święta Czekolady z Orzechami. Wieczorem - na tych już nieco starszych - na scenie rozłożonej obok centrum kultury wystąpiła Ola Nizio oraz zespół Redlin.

Po wakacyjnej przerwie ruszamy z warsztatami dla rodziców z malutkimi dziećmi. Rozpoczęliśmy nabór na następujące zajęcia: