15 stycznia WOŚP  zagrała po raz 25. Dzięki zbiórkom ulicznym (Słomniki, Niedźwiedź, Prandocin) oraz licytacji zebraliśmy ponad 21 tysięcy złotych. To rekordowa suma (4 tysiące więcej niż w roku ubiegłym), która zasili konto Orkiestry i pozwoli wyposażyć szpitalne oddziały pediatryczne oraz wspomoże opiekę medyczną dla seniorów.

Do południa na hali sportowej rozegrany przy licznej obecności rodziców został turniej Żaków, których później Kamil Łakomy przeszkolił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Podczas koncertu w Centrum Kultury wystąpiła Orkiestra Dęta Echo, zespoły Switch It z Centrum Kultury oraz Monika Polak i The Spin Note z Krakowa. Wolontariuszy (ze szkoły w Słomnikach oraz Waganowicach) wyżywiły Panie z KGW Polanowice, które za drobne datki do puszki częstowały także publiczność. Licytacja prowadzona przez Adriana Sadowskiego zakończyła się sukcesem: licytowaliśmy gadżety WOŚP, koszulki Wisły, Słomniczanki i Kancelarii Lex, rzeźby ceramiczne prof. Marity Benke- Gajdy z ASP w Krakowie, produkty podarowane przez PSP Mrówka w Słomnikach oraz Sobiesława Zasadę (Mercedes), rewelacyjne babeczki pani Ireny Obrzut oraz piękne warkocze czosnku KGW Prandocin Wysiołek. Nie zabrakło pizzy (Pizzeria TRIO oraz Libero) i zaproszenia na kolację do Rejtanówki. Pan Paweł Zaranek wyciął w drewnie fantastyczne logo Słomniczanki wraz z herbem Słomnik, które także znalazło hojnego nabywcę.

Światełko do nieba zwyczajowo zakończyło 25. Finał, a wolontariusze ruszyli do liczenia pieniędzy. Za rok zagramy znowu, bo warto.