Organizowany po raz kolejny przez Centrum Kultury piknik rodzinny Święto Czekolady z Orzechami przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze, której nie zepsuła nawet nieco kapryśna pogoda.

Na dzieci małe i duże czekał plac zabaw, wiele konkursów, gier i zabaw, nagradzanych słodyczami, owocami, słonymi przekąskami. Miłośnicy gier mogli skorzystać z trzech stanowisk playstation przygotowanych przez firmę Giga Internet. Ogromnym powodzeniem cieszyła się czekoladowa fontanna oraz malowanie dziecięcych twarzy.

Wieczorem zgrał zespół Bez Reszty, a potem obejrzeliśmy Abba Show i wysłuchaliśmy coverów Boney M.

Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie LGD Jurajska Kraina, na którego stoisku każdy mógł uzyskać informację o dofinansowaniu projektów oraz zaopatrzyć się z informatory turystyczne i gadżety promocyjne. Czekolada i inne słodycze jak zawsze podarował Wawel S.A., a dzięki hojności partnera imprezy Intersnack Poland nie brakło orzeszków, chipsów, prażynek. Ogromna radość sprawiły wszystkim uczestnikom imprezy pyszne jabłka, brzoskwinie, winogrona i arbuzy od Amplus S.A. Oprócz tego można było wygrać wyroby firmy Almus, która wsparła swoimi doskonałymi produktami piknik.