24 sierpnia 2019 w parku przy ulicy Wolności na dzieci i młodzież czekały różnorodne atrakcje: wesołe miasteczko, pokazy rowerowych umiejętności Piotra Bielaka, festiwal kolorów, ekologiczne w przesłaniu przedstawienie teatru Kultureska oraz słodkie zabawy i animacje w ramach Święta Czekolady z Orzechami. Wieczorem - na tych już nieco starszych - na scenie rozłożonej obok centrum kultury wystąpiła Ola Nizio oraz zespół Redlin.

Na Stacji Słomniki znów dopisała pogoda - już od 14.00 nad Wolności 4 świeciło słońce. Maluszki z rodzicami miały do wyboru łowienie czekoladowych rybek, malowanie czekoladą, zaplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie buzi czy mały kącik zabaw. Ci nieco starsi korzystali z dmuchańców, rozłożonego na tyłach Centrum Kultury miasteczka rowerowego lub rozrzucali wspólnie w powietrzu kolorowy proszek holi. Na każdego czekały darmowe słodycze od firmy Wawel oraz słone przekąski i chrupki firmy Intersnack. Kończąc atrakcje dla najmłodszych wystąpił teatr Kultureska w spektaklu "Bukiet talentów". Następnie zgromadzona w aprku publika mogła posłuchać występu zwyciężczyni 5. edycji Voice of Poland Oli Nizio oraz zespołu folkowego Redlin.

Organizacja Stacji Słoniki - Święta Czekolady z Orzechami była możliwa dzięki naszym partnerom: firmom Wawel i Intersnack oraz LGD Jurajska Kraina.