W styczniową, pochmurną niedzielę znów zabiły czerwone serduszka! Mieszkańcy naszej gminy ochoczo wrzucali do puszek wolontariuszy niemałe sumy z myślą o najmłodszych i seniorach. Właśnie dla nich z początkiem 2016 roku zagrała nie tylko w Słomnikach, ale i całej Polsce, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze od samego rana kwestowali na ulicach Słomnik, w Prandocinie i Waganowicach. Punktualnie o 17.00 w sali widowiskowej MGCK orkiestra dęta Echo dała sygnał do rozpoczęcia koncertów i licytacji, jakie zaplanowano w Centrum aż do późnego wieczora. W holu MGCK pyszności rozdawały panie z KGW z Polanowic – pieniążki za każdy smakołyk trafiały do puszki WOŚPu. Na scenie zaprezentowały się zespoły: I don’t know, Switch it, Wiewiórki na Rowerze i Jasna Strona Nocy oraz utalentowane dziewczęta z Krakowskiej Szkoły Gimnastyki Artystycznej. Kilkanaście minut po 20.00 w stronę nieba wszyscy wypuściliśmy gorące, czerwone serca!

W tym roku udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych!

Sztab WOŚP dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji, każdą wrzuconą do puszki złotówkę oraz uśmiech i wsparcie! A w szczególności wolontariuszom: Weronice Burzawie, Oliwii Motyce, Klaudii Jamborskiej, Aleksandrze Tłuszcz, Dominikowi Jędrychowskiemu, Dawidowi Plucińskiemu, Angelice Węgrzynowicz, Julii Szlachcie, Magdalenie Antos, Karolinie Knafel, Natalii Rerak, Annie Minior, Julii Krawczyk, Asi Warchoł, Pawłowi Tłuszcz, Kasi Cerek i Martynie Misce.