Przebojowo rozpoczął się 16 czerwca na scenie Centrum Kultury koncert dyplomantów Szkoły Muzycznej w Słomnikach: kwintet dęty blaszany studentów Akademii Muzycznej z Krakowa zagrał m.in. Fly me to the moon J. Gale’a.

To tytuł koncertu, który odbył się 18 marca w Centrum Kultury w Słomnikach. Widzowie i słuchacze mieli możliwość posłuchać Patryka Filipowicza gitarzysty, autora trzech albumów solowych. Jego interpretacje tradycyjnych pieśni religijnych szybko zyskały przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, czego efektem były liczne emisje w rozgłośniach radiowych w całym kraju (m.in. Programie 1 Polskiego Radia), a także recenzje w prasie ogólnopolskiej.

11 marca odbył się koncert na Dzień Kobiet, przygotowany przez zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słomnikach, starannie wybrany, zaaranżowany i zaśpiewany. Pan Wojciech Janczarski, prowadzący zajęcia wokalne zadbał o wszystko, łącznie z ciekawym prowadzeniem i grą na gitarze. Wspomagali go muzycy: Rafał Pycia (instrumenty klawiszowe) oraz Bartosz Janczarski (perkusja). Pięć miesięcy ćwiczeń wokalnych i prób dało wyśmienity efekt. Widownia doceniła pracę animatora kultury nie tylko brawami, ale pełnymi pochwał i uznania rozmowami po występie.

Koncert dla Przyjaciół

12 lutego podczas VII Koncertu dla Przyjaciół podziękowaliśmy wszystkim, z którymi współpracowaliśmy w roku 2016  za za wspólne działania, za inspirację i wymagania, za pracowite ręce, otwarte głowy, śmiałe myśli i wolny oddech. Pani prof. Marita Benke- Gajda specjalnie zrobiła dla wszystkich ceramiczne anioły, a Artur Gotz zaśpiewał ze swoim zespołem recital Tango d’Amore.