Dobrą tradycją stało się, że na naszej scenie gościmy uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Słomnikach. 2 lutego mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu kolęd i utworów o tematyce świątecznej w wykonaniu gitarzystów, pianistów, akordeonistów, skrzypków i skrzypaczek oraz flecistów. Na koniec duma szkoły: zespół dęty pod batutą dyrygenta Tadeusza Gmyrka oraz przebojowy chór szkolny prowadzony podobnie jak cały koncert przez Martę Krawczyk.

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zainspirowała członków Orkiestry Dętej Echo i kapelmistrza Krystiana Klimczyka do przygotowania wyjątkowego repertuaru, który 9 grudnia zaprezentowali przed licznie zebraną w Centrum Kultury publiką.

Przebojowo rozpoczął się 16 czerwca na scenie Centrum Kultury koncert dyplomantów Szkoły Muzycznej w Słomnikach: kwintet dęty blaszany studentów Akademii Muzycznej z Krakowa zagrał m.in. Fly me to the moon J. Gale’a.

To tytuł koncertu, który odbył się 18 marca w Centrum Kultury w Słomnikach. Widzowie i słuchacze mieli możliwość posłuchać Patryka Filipowicza gitarzysty, autora trzech albumów solowych. Jego interpretacje tradycyjnych pieśni religijnych szybko zyskały przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, czego efektem były liczne emisje w rozgłośniach radiowych w całym kraju (m.in. Programie 1 Polskiego Radia), a także recenzje w prasie ogólnopolskiej.