Przy szopie, jak się okazało może dziać się sporo zamieszania. Udowodnił to reżyser i autor tekstu Rafał Sadowski, który 2 grudnia z zespołem teatralnym UTW wystawił premierowe przedstawienie na naszej scenie w Centrum Kultury.

Miało ono  formę próby, podczas której czytany tekst wzbogacony został krótkimi inscenizacjami. Pomysł był strzałem w dziesiątkę i publiczność nagrodziła go w czasie przedstawienia i po owacją na stojąco. Bo historia o narodzinach małego Jezuska w lekkiej interpretacji okazała się ludzka i zabawna.

W przedstawieniu udział wzięli: Barbara Kapuścik,  Stanisława Brykalska, Halina Kurkiewicz, Elżbieta Strona, Elżbieta Kurkiewicz, Maria Pabiańczyk, Adam Łojewski, Wanda Mulewicz, Krystyna Perek, Elżbieta Janik, Wiesława Mikulska, Bożena Juda, Elżbieta Ślusarska, Janina Jędrzejczyk, Zofia Jędrajczyk, Zofia Natkaniec, Marcelina Bałazińska i Ewa Winczewska.

Na widowni byli także: Burmistrz Paweł Knafel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek i radni: Ewa Kaszuba, Anna Mulewicz i Piotr Ciszewski.