Co w nas się kłębi? Nad rozwikłaniem tej trudnej zagadki pracowały dzieci w trakcie warsztatów artystycznych prowadzonych przez Wandę Małecką w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach, które odbyły się na przełomie sierpnia i września. Spotkania miały na celu stworzenie z uczestnikami interaktywnej książki o emocjach.

W trakcie zajęć czytaliśmy, rysowaliśmy a także bardzo dużo rozmawialiśmy... Wszystko po to, by zrozumieć, do czego są nam potrzebne emocje, jak je rozpoznać i jak sobie radzić z ich przeżywaniem. Dzieci opowiedziały mnóstwo ciekawych historii, a swoje przemyślenia pięknie ilustrowały. Miały również bardzo dużo pomysłów na ciekawe zabawy i działania twórcze, wiele z nich udało się nam zrealizować. Materiały zebrane podczas warsztatów, zostały złożone w jedną całość ­- wyjątkową książkę artystyczną. Na zakończenie projektu każdy z młodych współautorów otrzymał własny egzemplarz książeczki, by w domowym zaciszu móc zaglądać do niej ze swoimi bliskimi.

Zadanie zrealizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura – Małopolska 2019–2021” przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Partnerem projektu było Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach, a jego koordynatorem – Wanda Małecka.