Powoli zbliżają się wakacje, nadszedł więc czas, by podsumować warsztatowy rok zajęć plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia cudownych, pomysłowych i kolorowych prac, jakie stworzyły dzieci na spotkaniach prowadzonych przez panią Wandę Małecką, której komentarz do prac znajdziecie przy każdej z galerii. Żadna wystawa, nawet internetowa, niestety nie pomieściłaby wszystkich dzieł, które powstały. A szkoda, ponieważ każde z nich jest piękne i jedyne w swoim rodzaju.

Wernisaż wystawy fotografii i malarstwa pod tą nazwą odbył się w naszej Galerii na Piętrze 7 kwietnia. Liczni widzowie mogli podziwiać malarskie wizerunki dawnych Słomnik Barbary Arabskiej oraz fotografie Agaty Kardas, przedstawiające współczesne miasto.

Na wystawie w MGCK w Słomnikach w Galerii na Piętrze mamy okazję zobaczyć około dwudziestu prac Erwina Wyjadłowskiego. Erwin Jest absolwentem Krakowskiej ASP, którą ukończył w roku 2012 na Wydziale Malarstwa Sztalugowego, pod kierunkiem prof. Leszka Misiaka.

19 marca 2017 r. odbył się w nowej Galerii na Piętrze wernisaż wystawy Jana Biczysko Tak blisko że dotykam. Twórczość artysty wciąż się zmienia, ale w gruncie rzeczy opowiadając o miłości, marzeniach i pragnieniach, które stanowią siłę człowieka, opowiada o sobie.