Wernisaż wystawy fotografii i malarstwa pod tą nazwą odbył się w naszej Galerii na Piętrze 7 kwietnia. Liczni widzowie mogli podziwiać malarskie wizerunki dawnych Słomnik Barbary Arabskiej oraz fotografie Agaty Kardas, przedstawiające współczesne miasto.

Na wystawie w MGCK w Słomnikach w Galerii na Piętrze mamy okazję zobaczyć około dwudziestu prac Erwina Wyjadłowskiego. Erwin Jest absolwentem Krakowskiej ASP, którą ukończył w roku 2012 na Wydziale Malarstwa Sztalugowego, pod kierunkiem prof. Leszka Misiaka.

19 marca 2017 r. odbył się w nowej Galerii na Piętrze wernisaż wystawy Jana Biczysko Tak blisko że dotykam. Twórczość artysty wciąż się zmienia, ale w gruncie rzeczy opowiadając o miłości, marzeniach i pragnieniach, które stanowią siłę człowieka, opowiada o sobie.

20 listopada w galerii przy ul. Kościuszki 29 odbył się wernisaż wystawy kończącej projekt Moje Miejsce IV, który w ciągu kilku miesięcy Stowarzyszenie Ceramika bez Granic realizowała razem z Centrum Kultury. Warsztaty ceramiczne w miesiącach wakacyjnych, piękna ściana ceramiczna oraz finalna wystawa były możliwe dzięki m.in. współfinansowaniu projektu przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Patronem Honorowym wystawy jest Burmistrz Gminy Słomniki.