24 czerwca zakończyliśmy dwumiesięczny projekt artystyczny pod nazwą "Sztuka ze szkła i światła". Na wystawę zorganizowaną w Galerii przy ulicy Kościuszki 29, w niezwykle gorące popołudnie, przyszli uczestnicy warsztatów malowania na szkle i tworzenia witraży oraz ich rodziny i przyjaciele.

To już 3. edycja warsztatów, które są efektem współpracy Centrum Kultury i Towarzystwa Kulturalno - Sportowego w Słomnikach. W tym roku zorganizowaliśmy je w nieco odmiennej formie (stąd  zmiana nazwy projektu) - prócz warsztatów malowania na szkle, prowadzonych przez panią Zuzannę Michalską, zajęcia tworzenia szklanych witraży zorganizowali artyści związani z krakowską Pracownią Witraży i Szkła pana Ryszarda Łobody. Przez kilka tygodni uczestnicy zajęć próbowali swoich sił w zupełniej nowych technikach artystycznych. Efekty ich pracy mogli podziwiać goście piątkowej wystawy.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla, poprzez konkurs na realizację zadań w zakresie kultury 2016.