Powoli zbliżają się wakacje, nadszedł więc czas, by podsumować warsztatowy rok zajęć plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia cudownych, pomysłowych i kolorowych prac, jakie stworzyły dzieci na spotkaniach prowadzonych przez panią Wandę Małecką, której komentarz do prac znajdziecie przy każdej z galerii. Żadna wystawa, nawet internetowa, niestety nie pomieściłaby wszystkich dzieł, które powstały. A szkoda, ponieważ każde z nich jest piękne i jedyne w swoim rodzaju.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wytrwałą pracę, twórczą energię, nieskończoną kreatywność. Drogie dzieci, spisałyście się na medal, jesteście prawdziwymi mistrzami! Mam nadzieję, że oglądając tę galerię, będziecie z siebie dumni - Wanda Małecka.

 

Współczesne piramidy

Kultura starożytnych Egipcjan, a w szczególności ich tajemnicze pismo, to fascynujący temat do działań plastycznych. Myślę, że zgodzą się ze mną dzieci, które z zapałem próbowały rozszyfrować hieroglify i tworzyły rysunkowe opowieści na własnych piramidach.

 

Artystyczne eksperymenty

Wszystkie dzieci kochają eksperymenty, tego jestem pewna. Najważniejszy w nich jest twórczy proces i zabawa, a efekty często również są zachwycające. Dzieci stworzyły te prace malując kolorowymi bąbelkami, masą solną i odbijając farby na różnych powierzchniach.

 

Filcowane obrazki

Kolorowa wełna do filcowania jest przyjemna w dotyku i piękna sama w sobie. Choć tworzenie z niej obrazków nie jest łatwe, ponieważ trzeba używać ostrej igły, dzieci wyczarowały mnóstwo cudownych prac.

 

Jesienne dynie

Dzieci doskonale poradziły sobie z jesienną martwa naturą. Każde wykazało się zmysłem obserwacji i poczuciem koloru. Powstały piękne kolaże. Tyle wariantów tego samego tematu!

 

Kosmiczne warsztaty

Z całą pewnością prace, które powstały na warsztatach poświęconych kosmosowi, wyglądają nieziemsko. Motyw wszechświata jest na tyle abstrakcyjny, że daje dzieciom nieograniczoną swobodę działania. Młodzi artyści wyklejali, robili szablony, malowali na folii i oczywiście używali dużo błyszczącego brokatu.

 

Miasteczko

Jeśli nie wiecie, co zrobić ze starymi pudełkami, na przykład po lekach, kosmetykach, możecie zainspirować się naszym miasteczkiem. W Centrum Kultury takich „skarbów” nie brakuje. Jesteśmy stale zaopatrywani przez naszych przyjaciół, za co bardzo chciałabym im podziękować!

Na zajęciach dzieci poobklejały stare pudełka gazetami i ozdobiły je według własnych pomysłów. Tak powstały domki. Następnie wspólnymi siłami poskładały je w całość, domalowały gwieździste niebo. Według mnie efekt jest naprawdę bajkowy.

 

Papierowa mozaika

Bardzo lubię te mozaiki. Dzieci układały je na tekturkach tak jak starożytni Rzymianie na posadzkach. Do pracy zamiast papieru kolorowego zostały wykorzystane kartki, które farbowaliśmy i malowaliśmy na poprzednich zajęciach. Myślę, że taki własnoręcznie robiony papier pięknie się prezentuje.

 

Techniki akwarel

Akwarela jest bardzo trudną techniką, ale jeśli odpowiednio przygotuje się farby, dzieci ją pokochają. Wspaniale się maluje takimi farbami w połączeniu z kredkami pastelowymi, albo świecą. Dzieci miały dużo satysfakcji malując w ten sposób obrazki.

 

Pejzaż

Natura to nieśmiertelny temat dla artystów, dlatego zachęcam dzieci do obserwowania zmian, jakie zachodzą w przyrodzie i malowania ich. Pejzaż jesienny, zimowy, każdy wykonany w innej technice.

 

Tybetańskie maski

Często na warsztatach plastycznych nawiązujemy do wielkich dzieł lub do sztuki innych kultur. Dla masek, które wykonały dzieci w okresie karnawału, inspiracją były niesamowite tybetańskie maski. Odważne zestawienia kolorów i dziwnych form sprawiły, że maski wyszły intrygująco.

 

Przestrzenna wycinanka

Wszyscy chyba wiedzą, jak się robi papierowe serwetki. Mam wrażenie, że jest to jedno z ulubionych zajęć zarówno dziewczynek jak chłopców. Zrobiliśmy trochę trudniejszą wersję tej papierowej zabawy – przestrzenną. Zawiesiłam ją w parku przy Centrum Kultury i zrobiłam jej sesję fotograficzną. Sami spójrzcie, jaka jest pastelowa i wesoła.